• نوشته‌های تازه

 • "من دلم برایت تنگ نخواهد شد": یلنا دوکیک به همراهزی را سرزنش می کند تا صدای خود را پیدا کند کیت اوهالوران | ورزش

  ۲۳ آبان ۱۳۹۶ دسته‌بندی نشده

  T به پدرش Damir وابسته هست، النا Dokic تا به حال روابط متزلزل خشن به همراه رسانه ها داشته هست. از پوشش او تهدید کارمندان سازمان به همراهز ایالات متحده به قیمت ماهی، به طرز غم انگیز تلف کردن یک خبرنگار در ویمبلدون و یا ادعا قرعه کشی به همراهز هسترالیا بر ضد او جعل بود، رسانه ها خوشحال بودند که دامیر را به عنوان یک بوقلمون خشن، خوراک رسیده برای یک کلیک کنید طعمه یا کاریکاتور.

  برای یک جوان الهام Dokic، هنوز زمانی که این حوادث رخ داده بود، زیر سن قانونی، گزارش ها منبع شرم و شرم عمیق بود – عمدتا به این دلیل که او قادر به حقیقت عمومی نیست. در بیوگرافی او غیرقابل شکستن هست، او به همراهز می کند که چگونه دامیر اصرار دارد که او را از دیدگاه های تحریف شده خود در کنفرانس های مطبوعاتی بیرون بکشد.

  "او زمانی که همه کسانی را که به طور عمومی ساخته شده بود، مجبور به پوشاندن او شد و می گفت آنچه را می خوهست، به گاردین می گوید. "من می دانم که رسانه ها فکر می کردند که من برادر و متکبر هستم. این واقعا برای من سخت بود، چون من در واقع مخالف بودم "

  بدون توجه به اوضاع و احوال او، Dokic در دست پدرش از جمله ضرب و شتم و ضربه همراهت معمولی که در یک مورد ناخودآگاه ناخودآگاه خود را از دست داد، از دست داد. اما این طرف پدرش پنهان شده بود.

  "رسانه ها در مورد همه چیز او شوخی می کنند. اما خنده دار نبود. اگر شما به [those incidents] نگاه کنید – او تهاجمی بود، مست بود، او ترسناک بود. هیچ کس هرگز پرسید: چقدر این کار را می کند؟ چه چیز دیگری او می کند؟ »

  در آن زمان، او می خوهست حقیقت را در مورد سوء هستفاده از او بگوید، اما او از این که به همراهید زندگی کند، می ترسید. او می گوید "بسیاری از مردم من را درک نمی کنند." "[But] من همیشه فکر کردم، من می خواهم در مورد این یک روز بنویسید، من قصد دارم دهستان در مورد آنچه اتفاق افتاده هست."

  و بنابراین، در یک پیچ و تاب از سرنوشت، Dokic – در حال حاضر در سن ۳۴ سالگی – به رسانه ها به همراه آغوش به همراهز نزدیک شده هست، هستقبه همراهل، و نه از پشت سر گذاشتن از کانون توجه. او می گوید واکنش عمومی به کتاب او – که سرفصل های سراسر جهان را ساخته هست – چیزی شبیه به آن بوده هست، به همراه توجه به اینکه چگونه او به سوء هستفاده تبدیل شده هست.

  "من می دانستم که این بزرگ هست، اما نمی دانستم چنین واکنشی دریافت خواهد کرد. برای من، این عادی تر از آن هست که به دیگران مربوط می شود، زیرا من آن را زندگی کرده ام، برای مدت طولانی به همراه آن برخورد کردم. پشتیبه همراهنی به همراهور نکردنی هست و احساس خوبی دارم [having the story out there].

  او می داند که دهستان او موجب شده هست و به سرعت پرسوجو می کند که چرا یا چگونه دیگران می توانند مداخله کنند، اما Dokic می خواهد روشن کند این موضوع در مورد هیچ گونه وندنتا شخصی نیست. در عوض، این کتاب به منظور ایجاد تحرک برای دیگران که در معرض خشونت خانوادگی قرار دارند، نوشته شده هست.

  "این در مورد اشاره انگشتان نیست، من کسی را سرزنش نمی کنم. این در مورد حرکت به جلو هست، "او می گوید. "بیایید پرونده من را بپذیریم و از این کار یاد بگیریم. و اگر ما به همراهید همه چیز را در جای خود قرار دهیم، بگذارید آنها را در محل قرار دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که دوبه همراهره اتفاق نمی افتد و اگر این کار را بکند، گام های درست برداشته می شود. "

  در مورد خود، همانطور که در مورد خشونت خانوادگی معمول هست، او گفت که کسانی که در اطراف او بودند، تمایلی به مشارکت در یک موضوع که "در پشت درهای بسته اتفاق می افتد" نبودند. او می گوید: "من می دانم که در شرایط خانوادگی دخالت می کند. به همراه این وجود، Dokic معتقد هست افرادی وجود دارد که می توانند داشته به همراهشند و به همراهید داشته به همراهشند.

   ژلنا Dokic در ویمبلدون در سال 2009. " src = "https://i.guim.co.uk/img/media/2c7b8b4172f8fb0b3a19528a87c7d8b4172f8fb0b3a19528a87c7d566150da8e4/425_106_2619_1572/master/2619.jpg؟w=300&q=55&auto=format&usm=12&fit=max&s=fcff4dab9c43b73ca930af9499b506c9" /> </source> </source> </source> </source> </source> </source> </picture> </div>
<p> <span class=

  ژلنا Dokic در ویمبلدون در سال ۲۰۰۹٫ عکس: تام جنکینز برای نگهبه همراهن

  "من فکر نمی کنم همه می دانستند، اما من می دانم که برخی از مردم می دانستند. من مجبور نیستم مردم را نام ببرم، چون آنها می دانند که چه کسانی هستند. مطمئنا اگر سوالات زیادی در مورد کفش های مردم داشتم سؤال کنم. »

  چیزهایی که برای Dokic پدید آمد پس از آنکه او توانست از طریق پدر و مادرش به همراه تمام درآمدهای خود به او فرار کند. "مردم فکر می کنند زمانی که شما یک وضعیت سوء هستفاده را ترک می کنید، خوب هست، اما نه، این فقط بد هست. بعد از آن، به همراه افسردگی شدید مبه همراهرزه کردم و تقریبه همراه خودکشی کردم. من بسیاری از به همراهورهای خود و اعتماد به نفس را از دست دادم.

  "من می دانم کتاب نامشخص هست، اما در نهایت، او تقریبه همراه من را شکست. او واقعا انجام داد شکسته شدم همه چیزهایی که من می خوهستم و مورد نیاز بود یک کلمه دلخواه از کسی بود. من فقط می خوهستم که کسی به همراه من صحبت کند، از من بپرسد که آیا به چیزی نیاز دارم. [But] مردم آنجا نبودند "

  بخشی از دشواری به همراه دهستان داکیک این هست که پدرش اصرار داشت که او در سال ۲۰۰۰ میلادی در صربستان پیروز شود، درست بعد از اینکه مدال برنز را به مونیکا سیلز در به همراهزی های المپیک سیدنی از دست داد، جایی که او سفیر هسترالیا بود. این حرکت وی را از کشوری که به خانه آمده بود و از طرفداران چند تن از او، از جمله پل مک نیمی، دارن پریس و تاد وودبریج، جدا کرده بود.

   النا Dokic به همراه پدرش دمیر "src = "https://i.guim.co.uk/img/media/dbed278a985300fc553cd3c5fe822e7a44070dfe/0_0_2028_1333/master/2028.jpg؟w=300&q=55&auto=format&usm=12&fit=max&s=0e995beb6e2427118beffc4786f453b6" /> </source> </source> </source> </source> </source> </source> </picture> </div>
<p> <span class=

  النا Dokic به همراه پدرش دمیر، در ژانویه ۲۰۰۰ در ملبورن. عکاس: ملبورن هرالد سان / EPA

  در همان سال بود که Dokic یکی از دردناک ترین لحظات خود را تحمل کرد – که در دادگاه در Open Australian جیغ کشید. علیرغم توصیف آن در کتاب خود به عنوان "بدترین لحظه نه تنها از زندگی من، بلکه زندگی من"، Dokic جامعه هسترالیایی را سرزنش نمی کند. "این توجیه شد [the booing]. از دیدگاه طرفداران، ترک کشور و به همراهزی کردن برای شخص دیگری – این خیانت هست.

  "این بسیار برای من سخت بود – اما پدرم بود که مرا از این کارها برد. به همین دلیل من این تصمیم را چنان عصبه همراهنی دیدم و خیلی ناراحت و عصبه همراهنی بودم که پدرم این کار را انجام داد. اگر در زندگی و حرفهام یک چیز وجود داشته به همراهشد میتوانم آن را تغییر دهم – این یکی خواهد بود. من همیشه هسترالیا احساس کردم، من هرگز نخواهم گذاشت. »

  برای Dokic، به همراه این حال، تصمیم ناگهانی پدرش برای مجبور کردن خانواده وی دوبه همراهره دوبه همراهره، خاطرات دردناک از تجربه نژادپرستی و تبعیض در هسترالیا در هنگام ورود به پناهنده در سال ۱۹۹۴ به ارمغان آورد. خانواده اش پس از فرار از جنگ به سیدنی رفت یوگسلاوی، که در آن پدربزرگ Dokic کشته شد.

  "من نمی گویم که هسترالیا نژادپرست هست یا همه نژادپرست هستند، اما وقتی به هسترالیا می رسیدم، به همراهزیکنان جوان به من گفتند که به آنجا برمی گردم". پدر و مادر سعی کردند هستدلال کنند که من در هر گروه سنی در اولویت اول قرار نگرفتم برای کمک هزینه تحصیلی یا بودجه. »

  نمایندگی صربستان، Dokic به عنوان یک خائن در چشم هموطنانش – به ویژه اهل تنیس همسالانش – دیده می شد و حتی در سال ۲۰۰۵ نیز به همراه انزوا و انزوا روبرو شد. حتی زمانی که او در سال ۲۰۰۵ به هسترالیا به همراهزگشت.

  "من شخص دیگری را در صحنه تنیس در هسترالیا می بینم که می گوید آنها نمی توانند به من اجازه دهند که به هسترالیا برگردند و اجازه ندادن به همراهز کردن هسترالیا را انجام دهند یا یک علامت تجاری پیدا کنند و من می دانستم که بعضی از آنها احساس می کنند.

  "من عاشق صحبت به همراه برخی از مردم بودم تا آنها را درک کنم، حتی دوستشان دارم. اما آنها، کاملا صادقانه به من فرصتی نمی دادند. من حدس می زنم که برای آنها آسان تر بود – برای قضاوت در مورد وضعیت – اما در پایان آنها هیچ ایده ای نداشتند. همه اینها منجر به این شد که احساس بعضی از افراد را پذیرفتم و در نهایت افسردگی و تقریبه همراه خودکشی را پذیرفتم. »

   یلنا Dokic "src =" https://i.guim.co.uk/img/media/98af111e887397ae431be5b6a86affcce6a9790c/185_90_1815_1089/master/1815.jpg؟w=300&q=55&auto=format&usm=12&fit=max&s=c4c60cf829ab44cc54251b5c38e6cb52 " /> </source> </source> </source> </source> </source> </source> </source> </source> </source> </source> </picture> </div>
<p> <span class=

  الیزا داکیک خسته شده در سال ۲۰۰۰ در ایالات متحده به همراهز هست. عکاس: اد بتز / AP

  در این لحظه، Dokic تأکید می کند که او نمی خواهد مردم به خاطر او متاسف به همراهشند یا اینکه دهستان او به عنوان یک تمرین در سرزنش دیده می شود. "دلم نمیخواهد من بر این امر غلبه کردم من شک ندارم، این در مورد کمک به مردم هست، "او می گوید

  او مطمئن نیست که آیا دمیر کتاب را بخواند، چون دیگر حرف نمی زند. او می گوید: "من مطمئن هستم که او در مورد آن خیلی خوشحال نخواهد شد." "اما در پایان روز، من کسی هستم که به همراهید شنیده شود. اگر همه او را به چالش بکشد، این واقعیت هست که مردم می دانند چه اتفاقی می افتد – خوب، برای من خیلی بدتر بود. این دهستان حتی در مورد او نیست، تصویر بسیار بزرگتر از آن هست. "

  دهستان، البته، یکی از خشونت های خانوادگی هست، منطقه Dokic امیدوار هست که به همراه صحبت های انگیزشی حرکت کند. اما ممکن هست مجبور به رقابت به همراه اشتیاق تازه برای پذیرش در دادگاهها به همراهشیم.

  "من به همراه مسائل فیزیکی، مسائل بهداشتی، از جمله تیروئید من مبه همراهرزه کرده ام. چند سال پس از به همراهزنشستگی من نمی توانستم به دادگاه بروم، اما دوبه همراهره شروع کردم و شروع به لذت بردن کردم. من مطمئن نیستم که من تا کنون از تنیس لذت بردم تا در حال حاضر در دادگاه لذت بردم. »

  او مشخص نیست چرا این هست، اما اذعان می کند که بهترین نتایج او – در زمانی که او به No4 در جهان رسید – در ترس به دست آمد.

   کتاب یلنا Dokic "src =" https: //i.guim .co.uk / img / media / 879772c5f14c005c9ac470a17d9aa02449af93fa / 0_0_1795_2765 / master / 1795.jpg w = 300 & q = 55 & auto = format & usm = 12 & fit = max & s = 1dd140ff3660b654efdf76665d448db5 "/> </source> </source> </source> </source> </picture> </div>
<p> <span class=

  پوشش زندگینامه Dokic. عکاس: Penguin Random House

  "من قطعا به همراه ترس به همراهزی کردم. و فشار زیادی – به نحوی آن را بهتر از من ساخته بود، اما قطعا به این معنی بود که من توانایی به همراهلقوه را برآورده نمی کردم. آیا می توانم یک اسلحه بزرگ به دست آورم، آیا شماره ۱ بود؟ شاید. اما من می توانستم یک حرفه ای خیلی طولانی داشته به همراهشم و یک به همراهزیکن برتر ۱۰ نفره برتر بودم.

  "ممکن هست چند سال به همراهقی مانده به همراهشد. این کار بسیار زیادی می کند، اما قطعا یک اراده از من وجود دارد. من فکر می کنم طولانی و سخت در مورد آن، چرا که من در شرایط من تکمیل نشده هست. "

  تا کنون، Dokic به همراهزنویسی هسترالیا و تابستان تنیس را بررسی می کند – به همراهزی ای که می گوید او همچنان دوست دارد، به همراه وجود آنچه که او تحمل کرده هست.

  "قطعا روزهایی بود که من نمیتوانستم از آن لذت ببرم به خاطر آنچه که در دادگاه بود، اما من عاشق تنیس هستم. من از روز اول شروع به به همراهزی کردم و من فکر می کنم همیشه خواهم بود. »

  • Unbreakable by Jelena Dokic with Jessica Halloran توسط Penguin Random House هسترالیا منتشر شده هست، RRP $ 34.99

  دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم