صدای جدید در به همراهزی عربستان سعودی: زنان از ایستگاه ها تشویق می کنند

۲۴ دی ۱۳۹۶ دسته‌بندی نشده

        

پیش از به همراهزی های فوتبه همراهل، یک نشانه کوچک دیگر از تغییر وجود داشت: اولین نمایشگاه خودرویی که برای مشتریان زن اختصاص داده شده بود، به همراهز شد.

عکس
    

            

        

مردان و زنان به همراه هم در بخش خانواده نشستند.
                        
             اعتبه همراهر
            تسنیم السلطان برای نیویورک تایمز

            

اما برای به همراهزی فوتبه همراهل، یک روزنامه نگار سابق ورزشی عربستان سعودی، یک عکس از ستیزه جویان زن را تهیه کرد تا از طرفداران زن و خانواده های آنها خوشحال شوند.

زنان به عنوان یک خبرنگار تشویق کردند که اسامی به همراهزیکنان را بخوانند، و تیم ها به همراه آن روبرو شدند.

فوتبه همراهل در عربستان سعودی بسیار محبوب هست و بسیاری از طرفداران لیگ های بین المللی و محلی هست، اما علاقه مندان به مدت طولانی مجبور به تماشای تیم های مورد علاقه خود در تلویزیون هستند.

Photo
    

            

        

به همراه وجودی که بلیط ها تنها ۲۰ ريال (۵٫۳۳ دلار) بود، بخش خانواده برای مسابقات جمعه کمتر از نصف کامل بود
                        
             اعتبه همراهر
            تسنیم السلطان برای نیویورک تایمز

            

بسیاری از زنان در مورد توانایی جدید تماشای به همراهزی های زنده هیجان زده – و همچنین مردان مخالف این – روز جمعه به رسانه های اجتماعی رفتند و تحت برچسب های هش عربی #FamiliesEnteringStadiums و #ThePeopleWelcomeWomenEnteringStadiums [19459003FatimaSBaeshen،حرفگویسفارتسعودیدرواشنگتن،دریکپستتوییترگفت:"اینبیشترازحقوقزنانهستوافزود:"منبرایخانمهاریشهمیکنم"

عکس
    

            

        

یک ورزشکار زن در ورزشگاه.
                        
             اعتبه همراهر
            تسنیم السلطان برای نیویورک تایمز

            

منایر القحطانی در توییتر نیز نوشت: "من نمی بینم که اجازه دادن به زنان در هستادیوم ها اشتبه همراهه هست یا ممنوع هست". "برعکس، آن را علیه دین و ضد آداب و رسوم و روایات نمی پذیرد. بسیاری از دختران فوتبه همراهل را دنبه همراهل می کنند و در زمان به همراهزی جمع می شوند. این یک حق قانونی برای ما هست "

اما برخی از مردم از این ترس هستفاده کرده اند تا انتقاد از این رویداد را داشته به همراهشند، نوشتن این هست که جایگاه زنان در خانه هایشان هست، تمرکز بر فرزندانشان و حفظ ایمان آنها، و نه در یک هستادیوم که مردمی می توانند لعنت و رنجش کنند.

عکس
    

            

        

ترک هستادیوم پس از مسابقه.
                        
             اعتبه همراهر
            تسنیم السلطان برای نیویورک تایمز

            

ورزشگاه پادشاهی به همراه ذهنیت زنان ساخته نشده هست، بنابراین اصلاحات ساخته شده اند تا بتوانند در مسابقات شرکت کنند. اداره کل عمومی دولت این هفته اعلام کرد که تا کنون سه هستادیوم برای اضافه کردن بخش خصوصی برای زنان و بستگان مردانه، حمام های زنانه و حتی مناطق نماز تغییر یافته هست.

اگر چه بلیط ها تنها ۲۰ ریال (۵٫۳۳ دلار)، بخش خانواده برای مسابقات جمعه کمتر از نصف بود. اما پیش بینی این به همراهزی در رسانه های اجتماعی به همراهلا بود. مردم عکس هایی از طرفداران زن را برای ورود به ورزشگاه به اشتراک گذاشتند.

از سال ۲۰۱۵، زمانی که یک زن سعودی که سعی در حضور در یک به همراهزی فوتبه همراهل در جیدا داشت پس از اینکه توسط مأموریت های امنیتی پوشیدنی، شلوار بلند، آستین بلند، کلاه و عینک آفتابی، دستگیر شد،

زنان همچنین در روز شنبه در ورزشگاه ملی پایتخت ریاض به همراهزی خواهند کرد و همچنین در روز پنج شنبه در شهر دمام به همراهزی خواهند کرد.

[۱۹۴۵۹۰۴۰براساسگزارشروزنامهعربستانسعودی،الحلیروزجمعهالبغدالبیتینرادربه همراهزیلیگبرتر۵-۰سوارکرد

رامه بنتن بندرعلی سعود، یکی از اعضای خانواده سلطنتی، در این مسابقه شرکت کرد و گفت: در توییتر:

"امروز، شما برای هر خانواده و زن سعودی که در اولین به همراهزی حضور داشتید، خوشبختی را به دست آوردید. این یک لحظه تاریخی برای پادشاهی هست. "

    

    

    

      

به همراه تشکر از شما برای ارسال شما.

    

    

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم