کره جنوبی و کره شمالی در مورد تیم ملی هاکی روی یكدیگر برای به همراهزی های المپیک بحث می كنند ورزش

۲۴ دی ۱۳۹۶ دسته‌بندی نشده

کره جنوبی پیشنهاد کرده هست که یک تیم مشترک یخچال های زنانه به همراه کره شمالی در ماه های گذشته در المپیک زمستانی برگزار کند، روزی که پیونگ یانگ موافقت کرد که یک هیئت بزرگ برای به همراهزی ها ارسال کند.

معاون وزیر ورزش کره جنوبی، روه تاکنگ، گفت که دو طرف در طی مذاکرات سه شنبه – تیم نخستین ارتبه همراهطات سطح به همراهلا در میان همسایگان برای بیش از دو سال، دربه همراهره یک تیم کوهستانی یخچال صحبت کرده اند.

آنها همچنین در مورد اینکه ورزشکاران از هر دو کشور در مراسم افتتاحیه به همراهزیهای Pyeongchang، که از ۹ فوریه آغاز می شوند، به همراه یکدیگر ملاقات می کنند.

کره شمالی هنوز به پیشنهاد تیم مشترک پاسخ نداده هست.

رسانه ها گزارش دادند مقامات کره شمالی و کره جنوبی روز دوشنبه در Panmunjom بحث های خود را در مورد ترتیبه همراهت المپیک ادامه خواهند داد.

آنها همچنین در جلسه کمیته بین المللی المپیک در لوزان در تاریخ ۲۰ ژانویه شرکت خواهند کرد تا دربه همراهره میزان اندازه هیئت کره شمالی، تعداد ورزشکاران و جزئیات مانند جایی که پرچم کره شمالی به همراهید نمایش داده شود، گفت: خبرگزاری یونهاپ .

این نخستین به همراهر نیست که دو کره، تیم های مشترک را در اختیار دارند. در سال ۱۹۹۱، آنها در مسابقات جهانی تنیس روی میز و جام جهانی زیر ۲۰ سال شرکت کردند. اما آنها هرگز یک تیم مشترک در مسابقات ورزشی چند رشته ای مانند به همراهزی های المپیک نگذاشته اند.

رو گفت که او به دنبه همراهل حمایت از IOC برای پیشنهاد هاکی روی یخ هست و امیدوار هست که سایر کشورهای عضو در رقابت ها یک تیم کره ای متحد را برکت دهد.

او اضافه کرد که یک تیم کوه یخی در کره جنوبی نبه همراهید هیچ به همراهزیکنی از کره جنوبی را مجبور به از دست دادن جایگاه خود در تیم اصلی کنونی کند تا تیم های کره شمالی خود را جای دهد.

در عوض، انتظار می رود که مقامات کره جنوبی مجوز گسترش گروه خود را از ۲۳ به همراهزیکن فعلی به ۳۵ افزایش دهند.

امیدوار هست که شرکت کره شمالی در پیونگ چانگ پس از آنکه رهبر رژیم، کیم جونگ اون، در روز سال نو میلادی را در مورد ارسال ورزشکاران گفتگو کرد، افزایش یافت.

در مذاکرات میان کره ای هفته گذشته، شمال موافقت کرد که یک هیئت شامل ورزشکاران، مقامات، روزنامه نگاران و اعضای تیم کلاهبردار زنانه کشور ارسال کند.

مشخص نیست که کدام کوهنوردان کره شمالی از نوشته های متفاوتی که در نظر گرفته شده توسط IOC مورد هستفاده قرار می گیرند، هستفاده می کنند.

جیمز اسکیت ریمن ریم تئیک و کیم جوزک تنها ورزشکاران کره شمالی بودند که توانستند در شرایطی ثبت نام کنند که از مهلت ثبت نام برای رویداد خود نام نبردند.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم