'سیاه و افتخار': به خاطر سپردن روز Nicky Winmar پا را تغییر داد جاناتان شاخ | ورزش

۲۸ فروردین ۱۳۹۷ دسته‌بندی نشده

من n 1993 سال جهانی سالهای بومیان جهان بود. دیوان عالی هسترالیا به تازگی تخلف قانونی terra nullius را لغو کرده هست. یک مرد بومی فقط به نام هسترالیایی سال خوانده شده هست. چند ماه پیش، پل کیتینگ آدرس Redfern را تحویل داد. وی تصریح کرد: اگر تصورات ما در زمینه های ورزشی از تحسین و وطن پرستی الهام گرفته شده هست، اما هیچ کاری برای کاهش تعصبه همراهت انجام نداده هست.

بسیاری از اصرار دارند که قوانین فوتبه همراهل هسترالیا در سال ۱۹۹۳ به اوج خود رسید. تا دوازده تیم در رقابت های نخست وزیری حضور داشتند. وین کری رقابت را طوفان گرفت. گری ایگلت ۱۲۴ گل از ۱۷ به همراهزی به ثمر رساند. در آدلاید، تونی مدرا به طور دائمی از سر مدافعان جدا شد.

بعضی از بهترین به همراهزیکنان آن دوران بومی بودند. پیتر مارتا در سال ۱۹۹۲ بزرگترین جایزه خود را از بوت خود برد. مایکل لانگ در سال بعد در پشت یکی از سریهای عالی فینال فرد موفق به دریافت مدال Norm Smith شد. هم تیمی او، گاوین وانگانین، مدال برنلو را برنده خواهد شد.

اما حضور آنها موقت بود. نظرسنجی به همراهزیکنان نشان داد که ۳۶٪ از حریف به صورت نژادی مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند. تونی ساو به کارولین ویلسون گفت: "من هر هفته یک نظر نژادپرستانه می گذارم اگر فکر می کردم که این به همراهزی را به نفع خود برساند"

نیل الویس "نیکی" وینگر آن را بیش از اکثر مقابله کرد. مثل مارتا، او یک مرد Noongar بود، قبیله جنگجو از گوشه جنوب غربی هسترالیا غربی، که اکنون یک سوم از به همراهزیکنان AFL بومی را تشکیل می دهد. او در یک حوله قلع، بدون آب جاری و یک سطل برای توالت رشد کرد. هستعداد پر زرق و برق به همراه یک فیوز کوتاه، او به همراهزی منصفانه توسط مخالفان و طرفداران در نظر گرفته شد.

او وارد به همراهشگاه شد که چیزی شبیه به شوخی بود. سنت Kilda برای دیسکو وحشی، بلایای طبیعی و قاشق چوبی آن معروف بود. اما کن شلتون، مربی جدید، موقعیت را به همراهلا برد. آنها یک رقابت شدید به همراه کالینگوود، به همراه دنبه همراهله ای از مسابقات به مرگ، کشتند. در سال ۱۹۹۲، Saints یک نبرد بی رحمانه را به همراه ۸ امتیاز به دست آورد، اولین فینال خود را در نزدیک دو دهه برنده شدند. به رغم جنجالهای سیستم در آن روزها، Magpies، به همراه وجود اتمام سوم، همراه بود.

 نیکی وینگر "src =" https: [/ b] [b]</source> </source> </source> </picture> </div>
<p> <span class=

Winmar به همراه همتایان Saints Dale Kickett و Gilbert McAdam در سال ۱۹۹۰ هست. عکاس: گتی ایماژ

اما آنها شکست ناپذیر به دور چهارم خود رسیدند، درگیری ۱۷ آوریل. سنت کیلدا از سال ۱۹۷۶ در پارک ویکتوریا برنده نشده هست. به همراه تونی لاکت برای پوشیدن تونی مالاکلیس، آنها بهترین شوت را در نظر گرفتند.

برای مردم مردم کولین، ویکتوریا پارک یک مکان مقدس، صحنه کوروبورها و مراسم تشریفاتی بود. برای هواداران کالینگوود، اهمیت مشابهی داشت. طبیعت طبیعت آن گاهی اوقات از بین می رود. بعضی از طرفداران به همراه نگرانی های فکری مواجه شدند. اما دندان در لندن جنوبی به سختی بود. مطمئنا این امکانات اولیه بود. و این ممکن هست تهدید آمیز به همراهشد. اما بیشتر زمینه های حومه ای مانند این بود. "حیوانات محوطه" St Kilda می تواند مودار شود. و همچنین زمینه های آدلاید و ساحل غربی سهم مناسبی از ابرهای پرنده ای هم داشتند.

اما آن روز جمعیتی سولفور بود. آنها احساس کردند که به پیروان اعتقاد دارند. وینیمار، که سه به همراهزی برتر در تاریخ یوونتوس، سه ماهه ی سنت کیلدا بوده هست، در سمت رهست اسلحه بود. او در نهایت در ذخایر، او و گیلبرت مکآدم به رقابت برای رسیدن به شرایط خود ادامه دادند. از گشت و گذار، آنها درهم ریخته و مورد آزار قرار گرفته اند.

مکآدم در میدان مرکزی از هم تیمی خود برداشت. او گفت: "ما قصد نداریم به همراه این دیوانگی کنار بیاییم." "بیایید بیرون برویم و اجرا کنیم ما این ملت را نشان خواهیم داد. "

 نیکی وینگر "src =" https://i.guim.co.uk/img/media/0021916699eb3854542d6ff4eda6a80f08332d17/0_0_1326_1986/master/1326.jpg؟w=300&q=55&auto=format&usm=12&fit=max&s=a58fd759cb4a6c341250a798510bdf5c " /> </source> </source> </source> </source> </source> </source> </source> </source> </source> </source> </picture> </div>
<p> <span class=

وینار در عمل برای مقدسین در فینال بزرگ سال ۱۹۹۷ در MCG تصویر شده هست. عکاس: جان دانیلز / ALLSPORT

به همراهب دیویس ژئولونگ یک به همراهر گفت که علامت یک قهرمان، توانایی ضرب و شتم سفید در ویکتوریا پارک بود و به خوبی روی زمین فرود می آید. به همراه این و بسیاری از اقدامات دیگر Winmar و McAdam قهرمان شدند. آنها در آن روز ویرانگر شدند، و پنج رای براونو را بین آنها جمع کردند.

چارلی مکآدم، از آلیس اسپرینگز، خیلی از آن را نمیدید. او زمانی که شش ساله بود از مادرش محروم شد. او به عنوان یک سهامدار و یک بوکس مشغول به کار شد. او در بیرون ایستاده بود اما سوء رفتار نسبت به پسرش به سرعت ثابت شد. او ویکتوریا پارک را در اشک گذاشت. او به بقیه به همراهزی رادیو در هتل خود گوش داد. او بعدا گفت: "من فقط نمیتوانم آن را ببخشم."

گیلبرت به همراه سه چهارم نهایی، پنج گل زد. یک تصویر تکراری از او دور می زند، توپ را به زیر دستش می اندازد، می کشد و می کوبد وسط زمین می کشد.

Winmar متفاوت بود. او در خطوط مستقیم قرار گرفت. او بیشتر پریده بود. او پایهای مرغ داشت. او مانند یک ژاکت حرکت کرد. تعداد اندکی از به همراهزیکنان فوتبه همراهل در هر دو طرف بدنشان به خوبی مهارت دارند.

هدف مهر و موم او، ۶۰ متر در حال حرکت هست، شادی او، شادی او، خشم او را به دست آورد. مدت کوتاهی پس از آن، آژیر صدایی و سوء هستفاده شدید شد. وینمر بوسه ها را لرزاند و پشتش را به سوی جمعیت فرو کرد. سپس بلوزش را بلند کرد و به معده اش اشاره کرد.

"من سیاه هستم و افتخار می کنم که سیاه به همراهشد"

متیو کلوگمن و گری اسموند در کتاب فوقالعاده خود، Black and Proud، نوشتند: "هر دو صمیمی و عمومی، اعلام غرور، به شکل یک چالش به همراهز" بود. "این بیانیه دستگیری نژاد، تبعیض، عزت و اعتراض به همراهقی مانده هست"

وین لودبی، یکشنبه عصر در حال دور شدن از کنار آن بود. به عنوان یک عکاس کادت ۱۸ ساله، او به طور تصادفی به اتاق تاریک آتش زد. اما در اوایل دهه ۹۰، او به عنوان یکی از برترترین به همراهزیکنان در این به همراهزی شناخته شد. او به اندازه کافی نزدیک بود که صدای Winmar را بشنود. در آن روزها لنزهای لنز سریعا وجود نداشت. او می دانست که به همراهید تصویر آن را بپوشاند. او می دانست که او بر روی چیزی خاص نشسته هست.

او به Spencer Street رفته و مجریانش را سرزنش می کند. آنها او را به خانه فرستادند و گفتند او هیستریک هست. مهلت نزدیک شدن بود آنها قبلا به همراه حکم دادگاه رادنی کینگ، شورش های نژادی در آفریقای جنوبی و حضور گردشگران جنسی هسترالیایی در تایلند در حال اجرا بودند. اما آنها نیم ساعت بعد به او تلفن کردند. آنها تصویر خود را در صفحه اول اجرا کردند. بسیاری معتقدند که فوتبه همراهل – و کشور دیگری که آن را وسواس می کند – نتیجه غیرقابل برگشتی را تغییر می دهد.

یا شاید نه رئيس کلينگوئيدوئيد، به سرعت در ميان گذاشت: "تا زماني که آنها خود را مانند مردمي که از ميدان خارج مي شوند رفتار کنند، همه آنها را تحسين مي کنند و به آنها احترام مي گذارند." "تا زمانی که آنها خود را مانند انسان رفتار کنند، همه آنها خواهند بود."

 Nicky Winmar "src =" https: [/ b] [/ b] [b]</source> </source> </source> </picture> </div>
<p> <span class=

Winmar قبل از مسابقه به همراه بریزبن در میدان به همراهزی می کند. عکاس: گتی ایماژ

در همین حال، Winmar شب را در خانه Molly Meldrum گذراند. هم او و هم McAdam قبلا تهدیدات مرگ را دریافت کردند. سنت کیلدا این جفت را از صحبت در مورد این مسئله محروم کرد. Winmar بلافاصله در یک اختلاف پرداخت جریمه شد، که در یک به همراهزی پیاپی عجیب و غریب بین عامل پیتر جس و Meldrum در نمایشگاه یکشنبه پتی نمایش داده شد.

سنت کیلدا به سرعت از بین رفت و پنج به همراهزی بعدی را از دست داد. نسل طلایی فوتبه همراهلیستها – لکت، لوو، وینمار و هاروی – هرگز پرچمی را که احتمالا مستحق آن بودند، دریافت نکردند. در پایان فصل شلتون اخراج شد. یک خوک به SCG آزاد شد تا لککت را خجالت زده کند. مک آدم خوهسته شد که برای بریزبن بجنگد و برود. در همین حال برادرش آدریان در صحنه شمال ملبورن منفجر شد و در سه به همراهزی اول خود ۲۳ گل زد. وی همچنین در شهر ویکتوریا پارک، در روزی که نیمه دوازده تن از مخالفان را دید و لقب نه گل به دست آورد، نژادپرستانه بود. او به سختی دیده می شد دوبه همراهره.

Winmar برای اولین به همراهر به فوتبه همراهلیست بومی تبدیل خواهد شد که ۲۰۰ به همراهزی در AFL به همراهزی کند. اما حرفه او در سنت Kilda به وحشتناکی پایان داد. در سال ۱۹۹۸، او موضوع تکه پروفیل کارولین ویلسون بود. او به سمت Bulldogs غربی منتقل شد. هنگامی که او نتوانست به عنوان برنامه نمایش در نمایش پایی نمایش داده شود، سم نیومن به همراه تسبیح چهره اش به همراه بوت لهستانی پاسخ داد.

به دلایلی که هیچ کس نمی تواند توضیح دهد، هنوز به تالار مشاهیر AFL رسیده هست. او در معادن سنگ آهن کار می کند و به عنوان یک حفره در انبه همراهر برش کار می کند. در سال ۲۰۱۲، او یک حمله قلبی داشت. در سال ۲۰۱۳، او برای ۲۰ سالگرد به همراهزی ویکتوریا پارک به ملبورن به همراهزگشت. او در شب MCG در شب یک دختر جوان به نام آدام گودز یک مگس بود. چند هفته بعد، گودز یک کیت تخیلی را به وجود آورد و هسترالیا کمی بیشتر از خودش خجالت زد.

تصویر لوید بی نهایت هست. این در گالری ها آویزان شده هست. این اسپری بر روی دیوارهای شهر ساخته شده هست. این افتخار هست که در هر دو مرکز و مرکز AFL به دست می آید. در واقع، برای نگهبه همراهنان کد، آن را یک تغییر لرزه ای نماد، که در آن، نفرت انگیزان خواهد شد unmasked و دوبه همراهره تحصیل. AFL به همراه همراهی کد های نژادی و مذهبی خود، خود را به عنوان مشعل ورزش هسترالیا برای مصالحه، به سرعت در پیش گرفت. این واقعیت که مردم بومی شعله های المپیک را روشن کرده بودند، تیم های راگبی هسترالیا را کاپیتان کردند، پیروزی های عنوان جهان را به دست آوردند و در فینال ویمبلدون پیروز شدند. ظاهرا نقطه عطفی بود.

 نیکی وینگر "src =" https: //i.guim.co.uk/img/media/6b7c3af0bf8fae8ef5f3d2a8b356aaefa5c2fcd1/0_224_3000_1800/master/3000.jpg؟w=300&q=55&auto=format&usm=12&fit=max&s=3e337563b1468b05b88bbd74a6fb822d "/> </source> </source> </source> </source> </source> </source> </picture> </div>
<p> <span class=

وینار در سال ۲۰۱۱ در Adelaide Oval تصویر کرد. عکاس: دیوید ماریوز / گتی ایماژ

چیزها تغییر می کنند. یک مرد Noongar در نیمه راه از قرارداد ۹ ساله، ۱۰ میلیون دلار هست. این روزها، ویکتوریا پارک توسط hipsters بولگوش فرانسوی و گری هانگ به همراهزنشسته راه رفتن. چهره عدم تحمل پذیری در حال حاضر برخی از طرفداران بی پایان در بیرون هست، این یک گریمر سابق Geelong در نمایش پاپی هست.

همانطور که ویلسون تمام آن سالها را نوشت، این تصویر همیشه بیشتر به دیگران اهمیت داد تا اینکه به وینمار رسید. اما هر چند سال به ملبورن به همراهزگشت. او اخیرا به همراه یکی از همجنسگراش، تینان، به همراهزی مهیجی داشت. او از دست دادن حافظه و سرگیجه رنج می برد و در نظر دارد به همراه پیوستن به یک اقدام آسیب دیدگی از به همراهزیکنان AFL سابق. او یک مرد خجالتی هست، یک مرد انحرافی، مردی که در ورزش به او زنگ زده شده و از آن بی خبر هست و به همراه لحظه ای مهم ترین لحظه ای را به او داده هست.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم